Apie PIRKLIŲ KLUBĄ

Klasikos ir modernumo harmonija – pažangiam verslui

Verslo centras miesto apsuptyje

PIRKLIŲ KLUBAS – verslo naujoves ir tradicijas jungianti vieta, pačioje Vilniaus miesto širdyje.
Pačiame Vilniaus centre, Gedimino prospekte įsikūrusį PIRKLIŲ KLUBĄ nesudėtinga surasti ir pasiekti automobiliu ar viešuoju transportu tiek iš visų miesto rajonų, tiek iš tarptautinio Vilniaus oro uosto (12 minučių kelio), autobusų bei traukinių stočių (7 minutės).

Šalia verslo centro yra įsikūrę aukštą aptarnavimo lygį siūlantys viešbučiai, („Reval Hotel Lietuva“, „Ratonda“, „Best Western Vilnius“ ir kt.), kavinės, barai

ir restoranai. Strategiškai patogioje vietoje įsikūrusį PIRKLIŲ KLUBĄ supa svarbiausios valstybės institucijos, visai šalia – pagrindiniai miesto bankai bei centrinis paštas.

Apsuptas svarbiausių strateginių objektų, restauruotas PIRKLIŲ KLUBO pastatas puikiai įsilieja į judrų miesto ritmą ir papildo jį supantį architektūrinį ansamblį. Senasis, XX a. pradžioje prabanga išsiskyręs, pastato fasadas ir šiandien profesionalių Vokietijos meistrų dėka atrodo lygiai taip pat, kaip ir anksčiau.

Ekonomiškas ir modernus

Moderniame verslo centre įdiegtos naujausios technologijos ir inovatyvūs ekonomiški sprendimai.

A+ klasės 10 200 kv. m. verslo centras PIRKLIŲ KLUBAS – išskirtinis Vilniaus mieste ne tik savo eksterjeru ir interjeru, bet ir įdiegtomis pažangiausiomis technologijomis, šildymo ir vėdinimo sistemomis, padedančiomis mažinti eksploatacines išlaidas bei užtikrinti maksimalų komfortą.

Svečių ir darbuotojų patogumui verslo centre yra įrengtas dinaminis apšvietimas (reguliuojamas pagal paros laiką), veikia 5 hidrauliniai liftai, trijų aukštų 74 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė,

o restauruotos erdvios posėdžių salės aprūpintos modernia konferencijų įranga. Jaukus uždaras vidinis kiemelis (atriumas) natūralia šviesa leidžia džiaugtis bet kuriuo metų laiku.

Atvėsus orams efektyviai taupyti šilumos sąnaudas padeda dvigubas atidaromas stiklo fasadas, kuris dar ir sumažina aplinkos skleidžiamą triukšmą, šildomos / vėsinamos lubos bei automatiškai įjungiamas orinis šilumos siurblys, kurio naudojimas pastatui suteikia dalinę nepriklausomybę nuo centralizuotos šilumos tiekimo sistemos bei užtikrina galimybę reguliuoti šilumą pagal pageidavimą.

Šimtametė istorija

PIRKLIŲ KLUBAS jau visą šimtmetį puoselėja laiko patikrintas verslo tradicijas.

1907–1914 m. Vilnius išgyveno kultūrinio ir ekonominio pakilimo laikotarpį. Sparčiai besivystant pramonei ir besiformuojant stambiajam kapitalui, daugėjo veiklių prekybininkų ir pramonininkų, steigėsi įvairios organizacijos ir fondai, tarp jų PREKYBOS IR PRAMONĖS VISUOMENINIS SUSIRINKIMAS, gyventojų vadintas PIRKLIŲ KLUBU. Bendrijos tikslas buvo vienyti pirklius, įmones ir pasiturinčius kosmopolitiškus Vilniaus piliečius. Bendrija rengė su verslo interesais susijusius renginius, rūpinosi verslo ir pramonės interesų apsauga, žaliavų rinka, eksporto politika.

PIRKLIŲ KLUBO bendrijos pastatas 1913 m. iškilo Šv. Jurgio prospekte (dabar Gedimino pr.), prie Lukiškių aikštės, kuri tuo metu pradėjo įgauti vis didesnę reikšmę ir tapo svarbiausia miesto aikšte.

1914 m. pirmą kartą PIRKLIŲ KLUBE įvyko šešių gubernijų atstovų susitikimas, kuriame buvo svarstomi eksporto klausimai bei įkurtas rajoninis Rusijos eksporto rūmų skyrius Vilniuje.

PIRKLIŲ KLUBO organizacija ypač puoselėjo verslo tradicijas, kokybę ir rafinuotumą, siekė atstovauti savo krašto verslininkų interesams. Bendrija ketino įsilieti į Rusijos imperijos pramonės ir prekybos politiką, bendradarbiavo su panašiomis Peterburgo, Maskvos ir Kijevo organizacijomis, sėkmingo verslo patirties sėmėsi iš solidžių užsienio klubų, domėjosi jų veiklos principais.

Išskirtinė architektūra

1913 m. Michailo Prozorovo suprojektuoto trijų aukštų PIRKLIŲ KLUBO pastato pagrindinį fasadą ir išorės elementus puošė raudono dirbtinio smiltainio danga.

Toks dekoras tuometiniame Vilniuje buvo labai retas ir naudojamas tik atskiriems pastato fragmentams, todėl naujasis statinys išsiskyrė savo prabanga ir originalumu. Elegantiškas pastato vidaus ir išorės dekoras išreiškė progreso, kultūros naujovių ir pastovumo harmoniją. Įėjusius į pastato vidų pasitikdavo puošni ištapyta laiptinė su prabangiais veidrodžiais. Erdvios reprezentacinės salės sienas puošė plafonas ir bareljefai, o lubas – prekybos, iškalbos, komercijos ir pelno dievo Merkurijaus simbolika.

Mažesnioji salė buvo dekoruota kukliau, tačiau jos sienas taip pat puošė

originalūs lipdiniai. Pastate buvo įrengtas tada Vilniuje dar itin retas centrinis šildymas, įvestas elektros apšvietimas, telefono linija, tad pastatas stebino ne tik vizualia, bet ir funkcine prabanga.

Išskirtinis PIRKLIŲ KLUBO architektūros akcentas buvo ant barokinio silueto bokštelio stovinti įspūdingo dydžio dangų laikančio Atlanto skulptūra. Graikų mitologijoje Atlantas buvo dangaus skliauto laikytojas ir Hesperidžių sodo, kuriame augo stebuklinga obelis su amžiną jaunystę teikiančiais obuoliais, sergėtojas. Tokios skulptūros buvo ypač madingos to meto Peterburgo pastatų dekore, tad ten mokslus baigęs Michailas Prozorovas, matyt, rėmėsi šio miesto architektų patirtimi. Architekto Kęstučio Balčiūno atkurta trijų metrų Atlanto figūra puošia ir šių dienų PIRKLIŲ KLUBĄ.